13 lutego 2015

4xpra-dziadkowie cz. 17

Teraz pora przejść do 4xpradziadków ze strony mojego ś.p. Taty. Tak więc jako pierwsi idą do rozpiski Kazimierz Raźniewski i Agnieszka Malczewska. Do dzieła!

Kazimierz Raźniewski urodził się 1.03.1781r. w Malanowie, parafia również w tamtym miejscu (woj. wielkopolskie, pow. turecki, gm. Malanów). Samą datę urodzenia mam z aktu ślubu. Niestety, o jego rodzicach nie wiem nic, w akcie ślubu nie zostali wymienieni.

Agnieszka Malczewska urodziła się 5.04.1796r. we wsi Kałów, parafia Kałów (woj. łódzkie, pow. poddębicki, gm. Poddębice). Data urodzenia również zawarta została w akcie ślubu, w którym także nie ma informacji o rodzicach.

Do ślubu Kazimierza i Agnieszki doszło 15.07.1821r. w Borszewicach (woj. łódzkie, pow. łaski, gm. Łask), które w tamtych czasach należały do pow. szadkowskiego, woj. kaliskiego. Przystępując do ślubu Agnieszka była wdową po Mateuszu Sikorskim, który zmarł 16.07.1817r. w Rzepiszewie (woj. łódzkie, pow. zduńskowolski, gm. Szadek). Zarówno Kazimierz jak i Agnieszka byli zatrudnieni w służbie we Wrzeszczewicach (woj. łódzkie, pow. łaski, gm. Łask). Wedle informacji zawartych w akcie ślubu Kazimierz był owczarkiem.

akt ślubu Kazimierza Raźniewskiego i Agnieszki Malczewskiej

Na dzień dzisiejszy wiem o następujących dzieciach tej pary:
- Jadwiga (1824-?) => moja 3xprababcia
- Szymon (1828-?) => ożenił się z Rozalią Sieradzką
- Aniela (1832-?) => wyszła za Jakuba Żychlińskiego.

Kazimierz zmarł 14.07.1847r. w Swędzieniewicach, par. Zduńska Wola. Był już wdowcem, więc muszę się rozejrzeć za aktem zgonu Agnieszki.

akt zgonu Kazimierza Raźniewskiego

Udostępnij ten wpis
Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.