12 sierpnia 2014

3xpra-dziadkowie cz. 12

Kolejna para praprapradziadków już czeka na rozpatrzenie ich historii. Tym razem zajmę się Andrzejem Milczuchem i Karoliną Breiter.


Andrzej Milczuch, a właściwie Andreas Mltschuch urodził się 2.02.1805r. w miejscowości Dreibuchen (Buková, Studená Loučka) na Morawach. Był dzieckiem Józefa Mltschucha i Anny Sokele. Do aktu urodzenia jeszcze nie dotarłam. 
Andrzej zmarł 8.11.1854r. w miejscowości Huta Stara A, parafia Poczesna. Miejscowość ta znajduje się tuż pod Częstochową w drodze na Kraków.

akt zgonu Andrzeja Milczucha
Z zebranych przeze mnie informacji wiem, że Andrzej miał następujące rodzeństwo:
- Joseph (1802-1830) => ożenił się z Anną Schäfert
- Barbara (1807-?) => wyszła za Mikołaja Smolnickiego
- Franciszek (1811-?) => ożenił się z Pauliną Fremel
- Antoni (1815-?) => ożenił się z Cecylią Myślin.


Karolina Breiter urodziła się 16.04.1806r. w Rabersdorf (Hrabišín) na Morawach. Jej rodzicami byli Johann Breiter i Anna Maria Zillich. Aktu urodzenia również nie posiadam.
Karolina zmarła 20.02.1841r. w miejscowości Huta Stara A.

akt zgonu Karoliny Breiter-Milczuch


Karolina Breiter i Andrzej Milczuch pobrali się 4.02.1834 w Poczesnej. Andrzej był kawalerem, miał 29 lat, Karolina była wdową po Englu (nie szukałam żadnego aktu w tej sprawie) i miała 27 lat. Zachował się akt ich ślubu:

akt ślubu Karoliny Breiter i Andrzeja Milczucha

Oczywiście najciekawszą "atrakcją" tego aktu jest własnoręczny podpis mojego praprapradziadka Andrzeja i prapraprapradziadka Jana Breitera - ojca Karoliny :-)

podpisy pod aktem ślubu: Andreas Milziuk i Johann Breiter

Małżeństwo długo nie przetrwało. Niestety, po 7 latach Karolina umiera i Andrzej ponownie się ożenił - z Marianną z Ermerów, co wyczytać można z jego aktu zgonu. Niestety, do aktu ich ślubu jeszcze nie dotarłam.
Udostępnij ten wpis
Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.